Hac Turları

15 Ekim 2019
Genel

Hac, İslam dininin beş esasında birisi olup hem mali hem de bedeni olarak yapılan bir ibadettir. Her yıl hac döneminde imkânı elveren Müslümanlar kutsal topraklara gider ve hac ibadetini yerine getirir. Dinimizce gücü yeter her Müslümanın ömründe en az bir kez hac yapması gerekir. Hac, hicretin 9. Yılında farz kılınmış ve o günden bu yana Müslümanların her yıl düzenli olarak yaptıkları ibadetlerden birisi olmuştur. Fakat haccın farz olabilmesi için kişinin hür, ergin ve akıl sağlığı yerinde olması, hacca gidip gelmeye yeterli vaktinin olması, hacca gidip gelinceye kadarki süre zarfında da ailesinin geçimini sağlamış olması,hac masraflarını karşılayabilecek kadar zengin olması, sağlıklı olması; yol güvenliğinin bulunması gerekir. Mirzade Turizm olarak hac turları ile hizmet veriyor, hacca gidip gelecek misafirlerimizin rehberliğini yapıyoruz.

Uzman Ekip Eşliğinde Hac Turları

Hac ibadetinin sahih olması için mutlaka zamanında yapılması gerekir. Dolayısıyla hac, bütün bir yılı kapsamaz. Hac dönemi dışındaki yapılan benzer ibadetlere umre adı verilir. Hac her yıl Şevval, zilkade ve zilhicce ayının ilk on gününü kapsar. Hac gününün başlamasıyla birlikte ihrama girilir ve bitimiyle çıkılır. Sadece ihrama girmek değil, bunun dışında da haccın pek çok farzı, hacda uyulması gerekenler vardır. Firmamız hac turları kapsamında çeşitli alternatifler sunmakta, farklı paketler halinde seyahat imkânı tanımaktadır. Hac turlarından önce rehberlerimiz gereken bilgilendirmeleri yapmakta, eğitimlerimiz verilmekte ve her detay misafirlerimize iletilmektedir. Bu sayede hac seyahati çok daha konforlu geçmekte, hac ibadeti de daha bilinçli yapılmaktadır.

Her Detay Düşünülmüş Hac Turları

Hac turu kapsamında vize işlemleri, uçak bileti, yurt dışı çıkış harcı, özel otobüsle Suudi Arabistan’daki bütün ulaşımlar ve geziler, seyahat sigortası, konaklamalar, kahvaltılar, akşam yemekleri, kurban ücreti, birçok özel imkân Mirzade Turizm rehberlik hizmetlerimize dahildir. Alanında uzman, tecrübeli ve deneyimli personellerimiz misafirlerimiz için her şeyin en iyisini hazırlamakta, aylar öncesinde gerekli rezervasyonları yapmakta ve Suudi Arabistan’da gezilip görülmesi gereken yerlere seyahatler ile hac seyahatini çok daha ayrıcalıklı hale getirmektedir.

Hac Turları

Hac Turlar İçin Lütfen Kategorisine Gidin..GİT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
0212 613 00 70