0533 436 4372

0212 613 0070

[email protected]

TEMMUZ AYI SERVİSLİ HOTEL UMRE PROGRAMI | 19 Gece / Gün

Tarih Parkur Uçuş Kalkış Varış
11 Temmuz Perşembe İstanbul - Medine - 13:25 17:00
14 Temmuz Pazar Medine - Mekke - 10:00 16:00
17 Temmuz Çarşamba Jeddah - İstanbul - 17:45 21:40
Medine Otel

Crownplaza Madinah

3 Gece

Mescid-i Haram'a 400 mt.

Medine Otel

Crownplaza Madinah

3 Gece

Mescid-i Haram'a 400 mt.

  • Üçlü Oda1375 $
    Kişi Başı
  • İkili Oda1325 $
    Kişi Başı
  • Tekli Oda1275 $
    Kişi Başı
Rezervasyon Tur Detayı

Gün 1 - İstanbul- Medine

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminali F kontuarında buluşma check in ve pasaport işlemleri akabinde Flynas Hava yolları  ile  Medine uçuşu yapılacaktır. 3.5 - 4 saatlik bir uçuştan sonra  Medine’ye varış , Otele  transfer. Rehber hocamızın belirleyeceği saatte Mescidi Nebevi ve Peygamber Efendimizin manevi huzurunu ziyaret. Ve serbest İbadet.


2.Gün Medine Ziyaretleri Yakın Ziyaretler Yürüme Mesafeli

Hz Ali Mescidi, Gamame Mescidi, (Bulut Mescidi) Hz   Ebubekir Mescidi,  Hz Ömer Mescidi, Hz Bilal Mescidi, Amberiye Mescidi, Osmanlı Tren İstasyonunu ve Hz. Saad Bin Ebi Vakkas Hazretlerinin  ve Benî Sâide Bahçesini göreceğiz. Sonra serbest ibadet


Gün 3 – Medine Ziyaretleri

Sabah kahvaltısından sonra rehber hocalarımız eşliğinde Medine-i Münevvere`de bulunan; Uhud Dağı ve Şehitliği, Mescid-i Kıbleteyn, Yedi Mescidler, Mescid-i Kûba. Ziyaretlerden sonra ibadet için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yatsı namazı sonrası umre ve ihram konulu seminerimiz.


Gün 4 - Medine-Mekke Ara Geçişi

Saat 11:00`da bagajların oda kapı önüne bırakılması. Öğle namazı sonrası otelin lobisinde buluşma İhram hazırlığı sonrasında özel otobüsümüz ile ihram ve umreye niyet etmek üzere saat 13:30’da hareket Mescid-i Zulhuleyfe (Mîkad Mescidi) oradanda  Mekke-i Mükerreme`ye hareket. (420 km) Mekke otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğinden sonra görevlilerimiz eşliğinde Harem`i Şerif`e gidiş. Hocalarımız eşliğinde Umre ibadetinin edası. Konaklama otelimizde.


Gün 5 - Mekke Ziyareti  Yakın Ziyaretler Yürüme Mesafeli

Şübeyke Kabristanı ve kız çocuklarının diri diri gömüldüğü yer ve ilk şehit annemiz Hz. Sümeyye’nin kabri, Peygamber Efendimiz’in (SAV) doğduğu ev, Ebu Cehil’in evi, Zemzem Dolum Tesisleri, Ebu Kubeys Dağı, Raye Mescidi (Sancak Mescidi), Şecere Mescidi (Ağaç Mescidi), Cin mescidi, Cennet-ul Mualla,  İcabe Mescidi, Osmanlı Kışlası gibi yakın ziyaretleri yapacağız ve Kabe’yi tavaf edeceğiz


Gün 6 – Mekke Ziyaretleri

Sabah kahvaltısından sonra sabah 07:00;da rehber hocamız eşliğinde Mekke`de bulunan kutsal mekanlar ; Sevr Dağı, Arafat, Müzdelife, Mina (Şeytan sembollerini Taşlama Mahalli), Nur Dağı, Cin Mescidi ve Cennetü`l Muallâ`yı ziyaret edilecektir, Program akabinde  otele dönülerek serbest zaman verilecektir(2.kez umre yapmak isteyen misafirlerimizin otelden ihramlı ayrılarak programa katılmaları gerekmektedir.)  Tüm gün ibadet için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


Gün 10 - Cidde - İstanbul

Belirtilen saatte lobide buluşma ve Otel Önünde bekleyen araçlar ile Cidde havalimanına hareket edilecektir Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Saudi Havayolları seferi ile İstanbul`a hareket edilecektir. 


Not: Pandemi Sonrası elimizde olmayan ve oluşabilecek farklılıklar değişkenlik gösterebilir bunlar  gruptan bilgilendirme yapılacaktır.

Turumuzun sonu. Mirzade Truzim Daha iyi bir deneyim yaşamak isteyenler için...