0212 613 00 70

0533 436 4372

[email protected]

TEMMUZ AYI YÜRÜME MESAFELİ UMRE PROGRAMI

# Tarih Parkur Uçuş Kalkış Varış
11 Temmuz Perşembe İstanbul - Medine - 13:25 17:00
14 Temmuz Pazar Medine - Mekke - 10:00 16:00
17 Temmuz Çarşamba Jeddah - İstanbul - 17:45 21:40
Medine Otel

Crownplaza Madinah

3 Gece

Mescid-i Haram'a 400 mt.

Medine Otel

Crownplaza Madinah

3 Gece

Mescid-i Haram'a 400 mt.

  • Üçlü Oda1800 $
  • İkili Oda1900 $
  • Tekli Oda1700 $
Rezervasyon Tur Detayı

2024 5 YILDIZ UMRE TURLARI 6 GECE/GÜN UMRE PROGRAMI TUR DETAYI

1.GÜN

MEDİNE'YE UÇUŞ

Havalimanında Dış Hatlar Terminalinde İsra Tur masasında belirtilen saatte buluşma. Kısa bilgilendirme, pasaportların teslim edilmesi ve yurt dışı çıkış harc pulu alınmasının ardından pasaporttaki ilgili bölgeye yapıştırılması gerekmektedir bu işlemin hemen sonrasında valizlerle birlikte uçağa biniş işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve uçağa biniş. Tahmini üç saatlik yolculuğun ardından Medine'ye varış. Pasaport işlemlerinden sonra valizlerin teslim alınması ve İsra Tur personeli tarafından karşılama. Bütün grup toplandıktan sonra otele hareket, Otele yerleşme ve kısa istirahat. Kısa molanın ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve Mescid-i Nebevi'ye hareket ve Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'i selamlama. Serbest zaman. Otelimizde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.


2.GÜN

CENNETÜL BAKİ

Sabah namazının ardından rehberin Mescid-i Nebevi'de belirlediği noktada buluşma ve sadece erkekler için açılan Cennetul Baki Kabristanlığının ziyareti ve otele dönüş. Otelde alınan kahvaltının ardından, Serbest zaman (Allah c.c. ibadetleri kabul etsin.) Akşam yemeği otelde ve geceleme.


3.GÜN

MEDİNE ZİYARETLERİ

Otelde alınan kahvaltının ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 07:00 - 07:30 saatleri arasında Medine ziyaretleri için hareket. İlk olarak İslam tarihinin ikinci büyük savaşı olan Uhud Gazvesinin yapıldığı meydanı, Okçular Tepesi ve Hz.Hamza'nın kabrininde bulunduğu Uhud Şehitliğini ziyaret ve bilgilendirme. Ardından Efendimiz (s.a.v.)'e namaz esnasında nazil olan vahiy üzerine yüzünü İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa'dan Kabe'ye döndürdüğü Mescid-i Kıblateyn Camii'nin ziyareti ve bilgilendirme. Daha sonra İslam tarihinin üçüncü büyük savaşı olan Hendek Gazvesinin yapıldığı 7 Mescidler alanını ziyaret ve bilgilendirme. Ardından Takva üzerine bina edilen ilk mecid Mescid-i Kuba'yı ziyaret ve bilgilendirme. Daha sonra ilk cuma namazının kılındığı yer olan Cuma Mescid-ini aracımızla ziyaret ediyoruz ve yaklaşık 3 saatlik turumuzun ardından otele dönüş. Serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.


4.GÜN

MEDİNE'DEN MEKKEYE GEÇİŞ

Otelde alınan kahvaltının ardından, buluşma öncesi odalarda eşyaların toplanması ve umre için hazırlanma (ihram elbisesinin giyilmesi) ardından rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 12:00 - 12:30 saatleri arasında otelden hareket. Öncelikle Zülhuleyfe Mescidinde 2 rekat ihram namazının kılınması ve umre için niyet edilmesinin akabinde Mekke'ye hareket. Yaklaşık olarak 5 saatlik yolculuk sonrası Mekke'ye varış. Otelde giriş işlemlerinin yapılması ve kısa bir istirahat. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte lobide buluşma ve Umre için Kabe'ye, Haremi Şerife hareket. İlk Kabe'yi gördüğümüz anda edeceğimiz duaları Allah c.c. kabul etsin. Umre'nin farzı olan 7 şavttan oluşan Tavaf vazifesinin yapılması ve iki rekat Tavaf namazının kılınması, hemen sonrasında Umre'nin şiarı olan Safa ve Merve tepesinin arasında 7 defa S'ay vazifesinin yapılması ve saç kesiminin ardından ihramdan çıkılarak Umre görevi sona ermektedir. Otele dönüş, serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.


5.GÜN

SERBEST GÜN


6.GÜN

MEKKE ZİYARETLERİ

Otelde alınan kahvaltının ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 07:00 - 07:30 saatleri arasında Mekke ziyaretleri için hareket. İlk olarak Hz.Ebu Bekir ve Efendimiz (s.a.v.)'in Hicret esnasında müşriklerden gizlendiği Sevr Dağı'nın eteklerinde bilgilendirme. Ardından Efendimiz (s.a.v.)'in Veda Hutbesini okuduğu ve Haccın olmazsa olmazlarından olan Arafat Meydanı Rahme Tepesinin eteklerinde bilgilendirme. Daha sonra aracımızla Müzdelife'nin ve Mina'nın görülmesi, bilgilendirilmesi. Akabinde Efendimiz (s.a.v.)'in Risalet elbisesini giydiği Hira Mağarasını da içinde barındıran Nur Dağı'nın eteklerinde bilgilendirme. Ardından Efendimiz'in dedesi Abdulmuttalip, eşi Hz.Hatice annemiz, amcası Ebu Talip'in kabirlerinin de bulunduğu Cennettul Mualla kabristanlığının aracımızla görülmesi, bilgilendirme ve akabinde Efendimiz (s.a.v.) Cinleri İslam'a davet ettiği bölgede kurulmuş Cin Mescidinin aracımızla görülmesi ve otele dönüş. Serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.


7.GÜN

 

TÜRKİYE'YE DÖNÜŞ

 

Dönüş saatine göre pansiyon alınan kahvaltı veya yemeğin ardından, rehberimizin uçak hareket planında otelden çıkış yapmış ve harekete hazır halde lobide buluşma. Cidde Havalimanına hareket. Uçağa biniş. Tahmini 3-4 yolculuğun ardından Allah'ın izniyle Türkiye'ye inşa. Türkiye'ye Hoş geldiniz.