Umre Turları Diyanet

15 Ekim 2019
Genel

Umre, ziyaret etmek anlamına gelir ve Müslümanlar için hac dönemi dışında kutsal topraklarda yapılan ibadeti kapsar. Hac için uzun zamandır her ülkeye belli bir sayı verildiğinden dolayı ülkemizden her yıl hacca gidenlerin sayısı oldukça sınırlıdır. Bu yüzden de umre farklı bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Arife ve bayram günleri hac dönemi olduğu için bu günlerde umre yapmak mekruhtur. Bunun dışında yılın her günü umre yapılabilir.

Umrede ihrama girmek, Kâbe’yi tavaf etmek, Safa ve Merve arasında sa’y etmek ve tıraş olup ihramdan çıkmak şartları vardır. Hacda yapılması gereken bazı uygulamalar olmadığı için umre, hacc-ı asgar, yeni küçük hac olarak adlandırılır. Umre turları diyanet aracılığıyla yapılabilse de Mirzade Turizm firmamızın birbirinden ayrıcalıklı paketleriyle de yapılabilmektedir.

Herkese Uygun Umre Turları Paketleri

Mirzade Turizm olarak uzun yıllardır Umre turları diyanet fırsatları sunuyor, her yıl yüzlerce misafirimize rehberlik ederek hem umre yapmalarını hem de gezmelerini sağlıyoruz. 8 gün ila 14 gün arasında değişen tur paketlerimiz ile herkesin en uygun vaktinde umreye gidebilmesini sağlıyoruz. Sömestr tatilinde, yaz tatilinde ya da diğer herhangi bir gündeki turlarımıza kayıt yaptırarak her bütçeye uygun turlarımızdan faydalanabilirsiniz. Üstelik seyahatini daha da uzatmak isteyenler için 20 gün, 19 geceye kadar alternatiflerimiz bulunuyor. Bu da vaktiniz varsa kutsal topraklarda hepsi birbirinden dolu günler geçirmenizi sağlıyor.

Ekonomik Umre Turları Diyanet

Umre, Müslümanlar arasında birliğin, beraberliğin, eşitliğin sembolü, kişinin sahip olduğu nimetlere şükrünün ifadesidir. Bunun için de tüm Müslümanlar nezdinde önemli bir yeri vardır. Umre turları aracılığıyla yılın sınırlı dilimlerinde yapılabilse de firmamız çok daha ayrıcalıklı paketleri siz değerli misafirlerine sunuyor. Uzman rehberlerimiz vize işlemleri, seyahat sigortası, sağlık belgesi, konaklama, şehirlerarası geçişler, konaklama, kahvaltılar, akşam yemekleri, gezilecek yerler, umre ibadeti gibi her detayı sizin için planlıyor, yapmanız gerekenlerde danışmanlık yapıyor, pek çok detayı önceden rezerve ediyor. Bu sayede sizler güvenli, kaliteli, konforlu bir umre turunun ayrıcalığını yaşıyorsunuz. Üstelik bütün bunlara bütçenize uygun alternatiflerle sahip oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
0212 613 00 70